Największy na świecie niekomercyjny serwis geocachingowy
GeoŚcieżki - skupiające wiele keszy
Ponad 1000 GeoŚcieżek w Polsce!
Pełne statystyki, GPXy, wszystko za darmo!
Powiadomienia mailem o nowych keszach i logach
Centrum Obsługi Geokeszera wybierane przez Społeczność
100% funkcjonalności dostępne bezpłatnie
Przyjazne zasady publikacji keszy
Musisz być zalogowany, by wpisywać się do logu i dokonywać operacji na skrzynce.
stats
Zobacz statystykę skrzynki
SKARPA [Ps] - OP5272
***NIEBEZPIECZNA***
Właściciel: Piaps
Zaloguj się, by zobaczyć współrzędne.
Wysokość: 195 m n.p.m.
 Województwo: Polska > podkarpackie
Typ skrzynki: Nietypowa
Wielkość: Mała
Status: Gotowa do szukania
Data ukrycia: 17-06-2012
Data utworzenia: 17-06-2012
Data opublikowania: 17-06-2012
Ostatnio zmodyfikowano: 09-05-2017
28x znaleziona
1x nieznaleziona
11 komentarze
watchers 6 obserwatorów
117 odwiedzających
21 x oceniona
Oceniona jako: znakomita
10 x rekomendowana
Skrzynka rekomendowana przez: Andrew78, AntyHaker, endriu889, Gomenosek, jacekop, mandrake13, N.A., skalpelx, smajs NIEAKTYWNY, Unitylabel
Musisz się zalogować,
aby zobaczyć współrzędne oraz
mapę lokalizacji skrzynki
Atrybuty skrzynki

Skrzynka niebezpieczna  Umiejscowiona na łonie natury, lasy, góry itp  Potrzebna łopatka  Dostępna tylko pieszo 

Zapoznaj się z opisem atrybutów OC.
Opis PL

Przeczytaj krótki artykuł opisujący Skarpę:

Spacerując wzdłuż Wisłoka trudno jest ją zobaczyć. Zwłaszcza latem gdy drzewa obrastają w liście. Skarpa jest domem lisów. Podczas wspinaczki będziemy mijać ich nory. Również owady cieszą się tam nie małą sławą. Osy, szerszenie, trzmiele a może i nawet pszczoły zamieszkują okolicę. Nie zabraknie także denerwujących komarów. Wieczorową porą będą miały z was spory pożytek:). Czasem gdy będziecie piąć się ku górze, na swojej ścieżce napotkacie jaszczurkę a może nawet niegroźne węże. Po dotarciu na szczyt można również usłyszeć a nawet spotkać bażanty. Nie przestraszcie się - bywają hałaśliwe:).

Piękna okolica. Ta wyprawa spowoduje na waszej twarzy szeroki uśmiech. Nie tylko ze względu na piękny widok ze szczytu skarpy i znalezienie skrzynki ale i chociażby dzięki wysiłkowi jaki włożyliście aby tu wejść. Właśnie wtedy wasz organizm uruchomi endorfiny szczęścia.

Niesamowite jest to, że w mieście nie wyjeżdżając w góry można napotkać tyle przygód. Krótki szlak a jakże świetna wyprawa. W całej wyprawie będzie towarzyszył wam pomarańczowy szlak. Dzięki niemu bezpiecznie dojdziecie na miejsce poszukiwań kesza.

Już 2020 roku krajobraz ten znacznie się zmieni. To właśnie tu będzie budowany najdłuższy most w Polsce. Będzie to południowa obwodnica miasta. Konstrukcja zaczynać się będzie dokładnie w tym miejscu, następnie przebiegać będzie przez  Most na wyspę [Ps]  aż do drugiego brzegu.

Wszystkie zawarte w opisie informacje są ważne i pomocne w odnalezieniu szlaku oraz skrzynki. Warto przeczytać całość.

Skrzynka umiejscowiona jest przy ścieżce rekreacyjnej wzdłuż rzeki Wisłok. I to tam znajduje się wejście na szlak kesza. Ścieżka jest widoczna o prawie każdej porze roku (prócz zimy). Rozpoczyna ją betonowy, lekko zarośnięty chodnik. Dalej jest wygodna ścieżka przez lasek. Dopiero później zaczynają się zarośla. Ale i tu kierujmy się po prostu na wprost - w stronę większego lasu rosnącego na skarpie.

Do dojścia przydać się może prosty czekan. Skrzynkę proszę podejmować w słoneczne dni, nie po deszczu.

Skrzynka: "Skarpa" to trudne wyzwanie. Trzeba zmierzyć się z:

-komarami, kleszczami

-lisami

-szerszeniami, osami, pszczołami itp.

-jest ślisko, stromo

-uwaga: bagno, osuwisko, przepaść.

Jednak są też zalety:

-"dotknięcie przyrody"

-świetna zabawa

-przygoda

-wysiłek fizyczny (niewielki ale zawsze).

UWAGA!

Skrzynki nie można szukać podczas deszczu a zwłaszcza burzy. Istnieje ryzyko lawiny błotnej.

Jeśli chcecie zabrać ze sobą dzieci, to pamiętajcie o wadach (na czerwono). Skrzynka w całości nie jest odpowiednia dla małych dzieci!

Skrzynkę znajdziecie przez różnorakie wskazówki, które zostały przez nas zrobione, np. spray. wskazówki są w większości na drzewach. 

Wędrówkę zaczynamy od ścieżki przy Wisłoku, idziemy przez niewielki lasek, następnie (w lecie) przez 180m zarośla, przechodzimy przez bagno i wchodzimy do lasu. Lasu, który rośnie na skarpie. Od razu szukamy wskazówek (na drzewie).

Jak dojdziemy już na samą górę, możemy podziwiać widoki i zacząć rozglądać się za skrzynką. 

Kesz po poprawkach wymaga doświadczenia w poszukiwaniach, ponieważ skrzynka została ukryta w nietypowym schowku. Proszę dokładnie przeszukać teren.

Podpowiedź: Gdy miniemy naturalne "schodki" zrobione przez "matkę naturę" z gałęzi szukamy strzałki po prawej stronie. Ona wskazuje obszar ukrycia skrzynki. Skrzynka widzi strzałkę.

W całej wyprawie pomoże ci POMARAŃCZOWY szlak (skrzynka jest już w pełni gotowa). Uwaga, strzałki na dole (pod skarpą) mogą mylić. Proszę szukać oznaczeń lub charakterystycznej ściany skarpy, następnie do góry przez powalone spróchniałe drzewo. W lewo i do góry. Szlak może być zarośnięty, dlatego można się zgubić.

współrzędne nie są dokładne! wskazują wejście na szlak

SKRZYNKĘ PROSZĘ LEKKO ZASYPAĆ ściółką leśną 

RADA: Po kesza lepiej wybrać się rowerem górskim. Oczywiście jedzie się trudno (przerzutki 1na1), ale unikniesz większości komarów i wielkiej trawy.Przed wejściem do lasu czasami jest małe bagno, to tam radzę juz zejść z rowera i jakoś je przejść. Później w lesie możesz przypiąć rower do drzewa. Pamiętaj tez o odpowiednim stroju: przedewszystkim długie spodnie.

Szukanie skrzynki w jesieni: Tą skrzynkę z pewnością łatwiej szukać w jesieni, dojście do skrzynki nie jest aż tak zarośnięte, nie jest również za gorąco co naprawdę wpływa na wspinaczkę. Sa jednak minusy: jeszcze na dole jak miniecie już lasek przed skarpą musicie pokonać bagno, teren jest dość mokry (jest dużo błota, wody) ale i z tym można sobie jakoś poradzić. Można zbudować sobie z gałęzi kładkę (przeprawę) lub jeśli macie rower to połużcie go na bagnie i przejdźcie po nim. Jednak musicie pamiętać o jakichś szmatkach czy chusteczkach, żeby później taki rower wytrzeć z tego błota, w którym się taplał by pomóc wam w przejściu nie zamaczając butów. Bo buty będziecie mieć suche ale już rower nie:/Także jak kto woli.

Kesz będzie co jakiś czas unowocześniany. Dumny jestem ze znakomitości kesza i będę się starał o utrzymanie tego wyróżnienia.

Ostatnie sprawdzenie skrzynki:

31.03.2017r. - skrzynka została sprawdzona, szlak został na nowo oznaczony. Skrzynka kompletna, logbook jeszcze wolny, fanty na wymianę. Gotowa do szukania. Powodzenia!


   Jeśli skończy się miejsce na wpisy w logbooku (w skrzynce) to proszę o tym poinformować mnie we wpisie do logu. Dziękuję

Dodatkowe informacje
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć dodatkowe informacje.
Obrazki/zdjęcia
tu zaczynamy
widok
Skarpa
szukajcie tego. za nim jest ścieżka
zmyłka